Kayıt yenileme

Sistemin değiştiğine dair facebookta mesajlar görüyorum ne gibi değişiklik oldu? 20 TL olan kayıt yenileme ücreti 30 TL olduğuna dair yazılar gördüm doğrumu? Kayıt yenileme için parayı yatırdıktan sonra halk eğitim adına 5 TL yatırıyorduk hala yatırıyormuyuz yoksa kalktımı? Kalktıysa bankaya 30 TL yatırdıktan sonra eskisi gibi halk eğitim merkezine gitmemiz gerekiyormu otomatik olarak yenileniyormu?

Yorum Ekle
3 Cevaplar

Sayın Can ;
Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücretleri 2016 yılı itibari ile 30 tl olarak belirtilmiştir. 30 TL yi Ziraat Bankası ATM lerinden yatırdıktan sonra yenileme işlemi otomatik olarak gerçekleşmektedir. Halk Eğitim Merkezi`ne ödenen 5 tl 10 tl olarak değiştirilmiştir. 10 TL ilk kayıt işlemi yapıldıktan sonra ödenen ücrettir. Bundan sonra Halk Eğitim merkezinde kitap almadığınız taktirde ödeme yapmamanız önerilir. Kitap aldığınız zaman bu ücreti Halk Eğitim Merkezine ödemeniz gerekmektedir.

saleh SaLeh Cevaplananlar on Şubat 2, 2016.
Yorum Ekle

Atm lerden şuan para yatıralamıyor sistem aktif değil yazısı ile karşılaşıyorum…Son gün bugün ne yapacağızzzz :/

duygu Default Cevaplananlar on Şubat 5, 2016.
Yorum Ekle

AÖL Tam Olarak Şöyle Söylüyor;
Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2016 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.) Kayıt yenilemek için sınav bedelini ödendiği, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenilemenizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav bedelini doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. Kayıt Yenileme sınav bedelinin 5 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

Zekeriya Default Cevaplananlar on Ocak 1, 2017.
Yorum Ekle

Senin Cevapların

By posting your answer, you agree to the privacy policy and terms of service.