Blog

saleh
Kas 19 th, 2013
Soru - Cevap6 yorum

Açık Lise

Açık Lise ?

Geçmişte ilkokuldan sonra okul okumayı bırakıpta çok fazla pişman olan insan bulunmaktadır. Bunun temel sebebi her türlü iş başvurusunda en az lise ya da dengi okullardan mezun olma şartının koyulması. Bir diğer sebebi ise biraz daha psikolojik bir sebep; başkalarına ilkokul mezunu olduğunu söylemekten utanmak. Bu yüzden insanlar eskiden okumadıkları ya da farklı sebeplerden ötürü okuyamadıkları için bu eksiklerini telafi etme çabasına girmekteler. Bunun için en çok tercih edilen yöntem ise açık öğretim lisesine kayıt yaptırmaktır.

Açık Lise olarak da adlandırılan bu liseler her yıl 3 farklı dönemde açılmaktadır. Bu dönemlerin kayıt tarihleri aralığında il ve ilçelerde bulunan Mesleki Eğitim Merkezlerinde ya da Halk Eğitim Merkezlerinde yapılmaktadır. Bu kaydı yaptırmak için ödenecek ücret ise yalnızca 25 TL’dir.

Bazıları için de açık öğretim liseleri askerliklerini ileri bir tarihe ertelemenin kolay yoludur. Çalıştıkları işi oturtana kadar askerliğini uzatmak isteyenler mesleki açık lise başvurusunda bulunurlar. Böylece hem derslere fazla kafa yormaya gerek kalmaz, hem de askerliklerini tecil edebilirler.

Açık Lise ile Hayat Güzel

 

açık lise
açık lise

açık lise

nhìu bình lận quá, vô đọc đi

Muốn giề?

Açık Lise Test Çöz Eğlence Dost Siteler : Supporting sites şarkı sözleri