Mezuniyet Şartları kategorisinde tarafından soruldu

Toplam kredim 149. AÇIK lise okuyorum düz. Maol değil yanı. Zorunlu dersim yok. Yaşım 18. 

Soru 1/ Bu sene toplam 4 sınav var diyorlar doğru MU? Yanı 4 sınava daha mı giricem 

Soru 2/ Bu sene aralık ayında sınav olacakmış. Ben aralık sınavı ile mezun olursam üniversite durumu ne olur eğer bu sene üniv kazanırsam. Yanı üniv kazanırsam ve aralıkta mezun olursam sorun olur MU?

Çok teşekkür ederim şimdiden 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
Merhaba MelikeDeniz;

Sizin şuan 149 krediniz olduğunu söylüyorsunuz. 2. dönem sinavina girdikten sonra alabileceğiniz en fazla krediler üzerinden hesap yapalım. Acik lise 2. dönem sınavından alacağınız 35 kredi ile toplam krediniz 184 kredi yapar, 3. dönem sinavina girip buradan alacağınız en fazla kredi ile yani 35 kredi aldığınızı düşündüğümüz de toplam krediniz 219 krediniz olur.  

Diyelim ki 3. dönem sınavından sonra krediniz 185 oldu. O zaman bir ek sınav yapılma ihtimali var ek sınav kesin olarak yapılan bir sınav değildir o yüzden güvenmeyiniz. Ek sınav olursa buradan da alacağınız 8 kredi ile mezun olmuş olursunuz.  Böylelikle önümüzde ek sınav ile 3 sınav yapılmış oluyor.

Aralık-2007 ayında ki sınavın bir kesinliği yoktur. Daha önceki yıllarda Açık Öğretim Lisesi sınavları ocak ayında yapılıyordu. Ilk defa geçen yıl erken yapıldı siz bu sınava güvenip boşluğa düşmeyiniz. Yapilacak olan 3 sınavla zaten mezun olursunuz.

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde 3. dönem sınavı ve sonrasında yapılan ek sınav ile mezun olamayan fakat üniversite sınavını kazanmış öğrenciler için 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılına ait 1. dönem sınavı ile mezun vermiş olup üniversite okumaya devam etmislerdir.

Sizin için önünuzde ek sınav ile 3 dönem sınav var toplam 3 sınavdan en az 43 kredi aldığınız da mezun olursunuz. Üniversite sınavına girebilir ve yıl içerisinde rahatlıkla Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilirsiniz.
tarafından yorumlandı
0 0
https://i.hizliresim.com/nOdo6N.png

Sizin bilginiz pek yok sanırım. Linke bakınız
Meb paylaştı
Bende ok ile işaretledim detayı
tarafından yorumlandı
0 0
Sayın MelikeDeniz Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarından 2018 - 2019 yılı 1. dönem sınavı tarihi hakkında bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Bilgimizin olmaması sebebi ise yıllardır aynı şekilde yayınlanan iş takvimini son 1 yıl içerisinde ki değişikliğini dikkate almamış olmamızdır ki.

Sormuş olduğunuz soruda da gerekli cevap verilmiştir size. Yazmış olduğumuz yanıttı okumanızı rica ederim.

"Aralık-2007 ayında ki sınavın bir kesinliği yoktur. Daha önceki yıllarda Açık Öğretim Lisesi sınavları ocak ayında yapılıyordu. Ilk defa geçen yıl erken yapıldı siz bu sınava güvenip boşluğa düşmeyiniz. "

İlgili sorular

1 cevap
26, Mart, 26 Mezuniyet Şartları kategorisinde Fazilet tarafından soruldu
1 cevap
27, Mart, 27 Mezuniyet Şartları kategorisinde calli tarafından soruldu
1 cevap
27, Mart, 27 Mezuniyet Şartları kategorisinde Kran2121 tarafından soruldu
0 cevap
29, Mayıs, 29 Mezuniyet Şartları kategorisinde reyhaner tarafından soruldu

38 soru

35 cevap

11 yorum

83 kullanıcı

...